Strefa Wiedzy

Raport Big Data+: systemy analityki wielkich zbiorów danych w polskich organizacjach

Badanie „Big Data+: systemy analityki wielkich zbiorów danych w polskich organizacjach” to zbiór informacji na temat wdrażania systemów big data w polskich przedsiębiorstwach i instytucjach. W publikacji tej prezentujemy wnioski na temat tego co przedsiębiorcy rozumieją pod pojęciem Big Data oraz kto podejmuje strategiczne decyzje o wdrażaniu? Na te i inne pytania uzyskają Państwo odpowiedź po zapoznaniu się z raportem przygotowanym przez Computerworld we współpracy z IBM Polska.
Jakub Kuchnio, 06.10.2014, godz. 11:21
W dniach 1.07.2014 – 15.08.2014 redakcja Computerworld przy współpracy z firmą IBM przygotowała pierwsze w Polsce badanie użytkowników związane z tematyką Big Data. Miało ono na celu zgromadzenie informacji na temat wdrażania systemów do obsługi big data w polskich przedsiębiorstwach i instytucjach.

Raport Big Data+ to przede wszystkim wiarygodność zagwarantowana doborem szerokiej i wiarygodnej grupy respondentów (n = 274). Badanie przeprowadzono na osobach decyzyjnych w zakresie wdrażania IT w firmach i organizacjach (IT Decision Makers) oraz w zakresie planowania biznesu (Business Decision Makers).

Ankietowane organizacje reprezentowały szeroki wachlarz sektorów gospodarki oraz wielkości – od małych przedsiębiorstw po wielkie korporacje, w tym firmy i instytucje o silnych, powszechnie rozpoznawalnych markach.

Szczegóły dotyczące badania zostały zaprezentowane na poniższej infografice:

Raport z badania: Big Data+Kliknij, aby powiększyćRaport z badania: Big Data+

Zachęcamy do zapoznania się z pełną wersją raportu. Można ją pobrać nieodpłatnie, wystarczy jedynie kliknąć poniższy przycisk:

Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.